niedziela, 27 września 2009

Dwunasty dzień otwarty "Ludzkie sprawy w kocich łapkach" 27.09.2009

Ludzkie sprawy w kocich łapkach? Jak to? Niejeden pomyśli chyba odwrotnie.
Ale jaki jest dobroczynny wpływ kocich ugniatających łapek na zdrowie ludzi przekonało się wielu w trudnych sytuacjach życiowych. To naturalni terapeuci. Wspaniale wpływają na nasze zdrowie. Mruczący kotek oczekujący głaskania i tulenia zapewnia wszystkim długie chwile odprężenia i spokoju. Z takim przesłaniem zorganizowaliśmy już 12 dzień otwarty w schronisku. Atrakcyjny program dnia otwartego stworzony wspólnie z magazynem "Kocie sprawy", piękna pogoda i gromada dzieci spowodowały niepowtarzalną atmosferę.
Byli z nami pani poseł na Sejm RP dr Joanna Mucha, pani dyrektor Kancelarii Prezydenta UM Iwona Ewa Haponiuk, dyrektor WOŚ UM Lublin Marian Stani, Radna Rady Miasta Lublin Elżbieta Dados oraz zastępca powiatowego lek.wet. Marek Pawłowski Dziękujemy za słowa wsparcia dla działań schroniska. Są one motywujące dla dalszej aktywności.
Redaktor naczelna Magdalena Izabella Bielicka wciągnęła nas podczas swojej prelekcji w świat felinoterapii. Jest ona też fundatorką nagrody statuetki Przyjaciela Magazynu "Kocie Sprawy", którą otrzymała dziennikarka "MM Lublin" Anna Jasińska i dyplomów dla: dyrektor schroniska Bożeny Kiedrowskiej, dr n. wet. inż. Sybilli Berwid-Wójtowicz , zoopsychologa Dariusza Ornala, dr n. wet. Huberta Nowakowskiego, oraz Grażyny Lutosławskiej dziennikarki Radia Lubin i autorki książki" Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara"
Dr Sybilla Berwid -Wójtowicz z SGGW w Warszawie przekonała nas o tym, jak można odpowiednią dietą wpływać na koci temperament. Nie zabrakło również porad naszego zoopsychologa Darka Ornala, któremu coraz bliższe są problemy zachowań kociej rodziny.
Jak koty to także ludzie kultury.
Z wielką uwagą i wzruszeniem wsłuchaliśmy się w piękną opowieść o dwóch kotkach i zegarze, które znacząco zmieniły życie autorki Grażyny Lutosławskiej. Był z nami także Dariusz Tokarzewski z Grupy VOX . Był porywający pokaz tańca Flamenco Katarzyny Arbaczewskiej -Matys oraz wystawa prac plastycznych pod kierunkiem Anny Staniak z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Kiermasz glinianych figurek zwierząt przygotowali uczniowie Zespołu szkół Nr 3 i Pracownia Rękodzieła Artystycznego" Żywioły Ziemi". Całość spięła niewiarygodnie dynamicznie, swobodnie i profesjonalnie pani Ryszarda Todys. Dziękujemy.
Ciepły słoneczny dzień. Dużo ludzi. Ale prosimy o więcej adopcji.
Dziewięć zwierząt znalazło dom - 5 psów i 4 koty.
W najbliższą niedzielę 4 października "Światowy dzień Zwierząt" , organizujemy w schronisku "Mądrą Adopcję". To zobowiązuje.
Zapraszamy do odwiedzin a każdy znajdzie swojego pupila. Mamy obecnie 290 psów i 200 kotów.Brak komentarzy: