niedziela, 21 czerwca 2009

Jedynasty Dzień Otwarty "RAZEM NA WAKACJE"- 28.06.2009

Nareszcie wakacje. Pora odpoczynku dla starszych i młodszych. Niestety w tym okresie rośnie ilość przyjmowanych psów i kotów do schroniska. Wynika to częściowo z pojawieniem się znacznej ilości niechcianych miotów szczeniaków i kociaków, ale także porzucaniem swoich dorosłych czworonogów, które stają się kłopotem przy zaplanowanych wyjazdach.
Dlatego nasz dzień otwarty poświęciliśmy pokazaniem sposobów jak spędzić udane wakacje ze swoim pupilem. Jakie formalności i przepisy weterynaryjne należy uwzględniać przy wyjazdach w kraju i za granicę przedstawił lek. wet. Tomasz Brzana.
Praktyczne porady dotyczące bezpiecznego przewożenia zwierząt podał instruktor wykładowca Paweł Adamczuk, natomiast mgr Rafał Wójtowicz zaprezentował klatki i akcesoria dla zwierząt stosowane w podróży.
Jak zachować się przy spotkaniu z nieznanym psem i co zrobić widząc gada w lesie radzili nasi wykładowcy zoopsycholog Dariusz Ornal i terrarysta Bartek Gorzkowski.
Wspaniały wygląd w schronisku dała wystawa pasteli Pauliny Nguyen-Ngoc zorganizowana przez nauczycielkę plastyki Annę Staniak z Młodzieżowego Domu kultury Nr 2 w Lublinie. Piękne koty upiększyły plac schroniska. Nie po raz pierwszy zobaczyliśmy, że ludzie kultury mają wrażliwe serca i umysły także i dla zwierząt. Dziękujemy im za wspieranie schroniska.
Atmosfera była wakacyjna, dzieci upiększały schronisko swoimi rysunkami na chodnikach.
Liczna grupa wolontariuszy zachęcała do adopcji i w efekcie 5 piesków i 3 koty znalazły swoich nowych właścicieli. Dziękujemy.


Brak komentarzy: