niedziela, 26 kwietnia 2009

Dziewiąty Dzień Otwarty "WIERNY i MĄDRY "- 26.04.2009

Było pięknie! Pogodnie, tłumnie i bardzo wiosennie. Aż chciało się biegać! Dlatego też, po zimowym śnie zaczęły na terenie schroniska krążyć dyski... Frajda dla psów i oglądających ich popisy gości. Jak to zwykle bywa - dzień urozmaicony był świetnymi wykładami, w trakcie których prelegenci dzielili się z nami swoją olbrzymią wiedzą.

Swoimi wykładami zaszczycili nas m. in. psycholog, dr Paweł Fortuna, który przedstawił historię doświadczeń, niekoniecznie przyjemnych dla zwierząt, aczkolwiek często bardzo przydatnych z punktu widzenia człowieka. Oczywiście wspomniał również o tych, o których lepiej nie pamiętać, zarówno z punktu widzenia człowieka, jak i zwierzęcia; Beata Pawłowska, mistrzyni europejska w bikejoringu, zaznajomiła nas z technikami i możliwościami dostarczenia dobrej zabawy psom jak i ich właścicielom - czy wiecie o tym, że można zaprząc psa do hulajnogi?! Dzięki mgr Sylwii Rogali zostaliśmy zaznajomieni z prawnymi aspektami ochrony naszych czworonożnych przyjaciół. Wykładów było dużo więcej, o wszystkich można przeczytać na plakacie - Agnieszka Kieloch ze stowarzyszenia Niewidzialna Łapa; zoopsycholog Dariusz Ornal, który uczył nas identyfikacji psich zachowań; Ryszard Dziewa opowiedział o psach przewodnikach, natomiast dr Sybilla Berwid Wójtowicz pomogła nam w zrozumieniu, dlaczego nie dla psa kiełbasa (no może czasem...).

W chwilach odpoczynku pomiędzy wykładami swoje psy zaprzęgowe rasy syberian husky prezentowała Katarzyna Sternik, a oryginalne rasy psów Polski Związek Kynologiczny.

Specjalnie dla Was panowie z Miejskiej Komendy Policji poświęcili swój czas, nerwy i ubranie, by zademonstrować umiejętności i zapał swoich podopiecznych. Dzięki uprzejmości policjantów mogliśmy na własne oczy ujrzeć, jak wygląda praca psa policyjnego (nie jest to lekki kawałek chleba).

Oczywiście nie zabrakło występów artystycznych, wśród których niewątpliwym atutem był występ Witolda Paszta z grupy VOX. Nie po raz pierwszy dał wyraz swemu przywiązaniu i przyjaźni dla czworonogów oraz naszego schroniska. Wysłuchaliśmy także występu zespołu Gospeople oraz obejrzeliśmy występ grupy tanecznej KONTRABANDA.

Dziękujemy bardzo za czynny udział w dniu otwartym Pani Anieli Roehr ze Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt Arka oraz Fundacji SOS Bokserom.

Przez cały dzień na terenie schroniska można było zasięgać rad specjalistów, kupować wyposażenie i karmę, czesać, strzyc (przede wszystkim zwierzęta...).

Uff... Czekamy na kolejny dzień!
Dziękujemy Tomkowi Torójowi za pomoc w relacjonowaniu tekstem i obrazem dni otwartych.

Brak komentarzy: