niedziela, 6 grudnia 2009

Czternasty dzień otwarty "Spotkanie przyjaciół" 6.12.2009

Kolejny dzień otwarty „Spotkanie przyjaciół” odbył się 6 grudnia czyli w dniu Św. Mikołaja. Określiło to program i charakter dnia a także sprawiło, że najliczniejszą grupą uczestników były oczywiście dzieci i młodzież ze szkół.
Spotkanie przyjaciół odbyło się w grupie ludzi kultury i sztuki, lekarzy , przedstawicieli uczelni, organizacji prozwierzęcych i wielu osób angażujących się w różnego rodzaju akcje dla dobra zwierząt .
Niezawodny zoopsycholog Darek Ornal przybliżył nam jak zwierzęta nie tylko w Wigilię ale i na co dzień przemawiają i próbują komunikować się z nami w swoim własnym języku mowy i ruchu ciała.
Z wielkim kunsztem i gracją zaprezentowali się młodzi żonglerze ze Szkolnej Grupy Cyrkowej SP29 w Lublinie. Po takim pokazie wszyscy chcieli spróbować własnych sił.A wspaniałymi nauczycielami tej sztuki byli Sztukmistrze z Lublina Mirek Urban i Paweł Fortuna psychologowie z KUL i jednocześnie pasjonaci żonglowania. Bardzo silną motywacją, aby zająć się żonglerką jest to, że wg potwierdzonych badań rozwija ona nie tylko sprawność ciała ale i umysłu.
Kontynuacją tej wesołej atmosfery był występ Kapeli Drewutnia. Pomimo wyjazdu w następnym dniu do Egiptu znaleźli czas, aby aktywnie włączyć się w promocję adopcji zwierząt z naszego schroniska. Dziękujemy.
Spotkanie przyjaciół kojarzy się nam także z prawdziwym przyjacielem zwierząt Darkiem Tokarzewskim z Grupy VOX. Jego cykl kolęd nastroił nas świąteczne, a dopełnieniem tego radosnego dnia było wspólne ubieranie choinki.
Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy.

Dziękujemy także tym, którzy zdecydowali się na adopcję zwierząt. Aż 11 piesków i 5 kotków dostały mikołajkowy prezent znajdując swój nowy upragniony dom.
Odwiedzający schronisko pamiętali o wszystkich naszych zwierzętach przekazując prezenty w postaci karmy i ciepłych posłań.

Program:
* Czy zwierzęta mówią tylko w Wigilię ?
Zoopsycholog Darek Ornal - godz. 12:30
* Pokaz żonglowania Szkolnej Grupy Cyrkowej SP 29
oraz Sztukmistrze z Lublina
Mirek Urban i Paweł Fortuna - godz. 13:00
* Występ Kapeli Drewutnia - godz. 14:00
* Kolędy w wykonaniu
Darka Tokarzewskiego z Grupy VOX - godz. 15:00
* Wspólne ubieranie choinki
* Adopcje psów i kotów
            Prowadzenie Ryszarda Todys

-- Spotkanie przyjaciół w samo południe --

Brak komentarzy: