niedziela, 25 stycznia 2009

Szósty Dzień Otwarty "Wielkie Serce"- 25.01.2009

Spotkaliśmy się znowu w kolejnym dniu otwartym. Dzień ten był szczególny ponieważ chcieliśmy go poświęcić pamięci naszego przyjaciela i pracownika Radka Kowalczyka. W ten sposób pożegnaliśmy go, pamiętając o jego wielkim sercu wobec ludzi i zwierząt. Wielkie serce to również wszyscy ludzie, którzy zabierają od nas pieski i kotki, a w szczególności te, które są już starsze lub w jakimś stopniu ułomne. W niedzielę odwiedziło nas wielu ludzi, niektórzy z nich wrócili do domu z nowymi pupilami (8 piesków i 3 kotki).
W tej refleksyjnej atmosferze wszyscy chętnie słuchali cyklu wykładów .
Darek Ornal interesująco wykładał o bohaterskich pieskach , kociej mowie i pracy zoopsychologa. Katarzyna Sternik wniosła cenne informacje o psach zaprzęgowych, a Danuta Burzyńska opowiedziała przejmującą historię o swoim psie którego adoptowała w schronisku.
Wspaniale pobrzmiewała muzyka Hip Hop i R&B serwowana przez DJ FAKTO Piotra Wijatkowskiego.
Naszym gościem głównym była drużyna Mistrzyń Polski SPR Asseco Lublin , która bezpośrednio po wygranym meczu poprzedniego dnia z Ruchem Chorzów znalazła czas i energię by być z nami w niedzielę.
Zawodniczki zachęcały do adopcji zwierząt, zapoznały się ze schroniskiem i podpisały wiele autografów fanom ich talentu.
Okazało się ,że mają świetny kontakt ze zwierzętami bo mają dużo własnych.
Dziękujemy Wam za wsparcie i pomoc naszym zwierzakom
Wasz przykład empatii na pewno wpłynie na postawę wielu ludzi.

Dziękujemy wszystkim i do następnego spotkania w lutym.

Brak komentarzy: